2026-03-27
| Ετικέτα | Samsung |
| Πρότυπο P/N | Δελτίο ΕΚΑΧ της 10ης Ιουλίου 2014. |
| Διαγώνιο μέγεθος | 55 ίντσες. |
| Τύπος οθόνης | α-Si TFT-LCD, CELL, FOB |
| Απόφαση | 3840 ((RGB) × 2160, UHD 80PPI |
| Φόρμα pixel | Βόρεια λωρίδα RGB |
| Ενεργός χώρος | 1209.6 ((W) × 680,4 ((H) mm |
| Άνοιγμα κούτσουρου | - |
| Σχεδιασμός Dim. | 1223.6 ((H) × 697.1 ((V) × 1.4 ((D) mm |
| Θεραπεία | Αντιφως (Haze 2,3%), σκληρή επίστρωση (2H) |
| Φωτεινότητα | 0 cd/m2 |
| Αντιδιαστολή | 40001 (τύπος) (TM) |
| Δείτε την κατεύθυνση | Συμμετρία |
| Χρόνος απόκρισης | 6 (τύπος) (G έως G) |
| Γωνία θέασης | 89/89/89/89 (τύπος) |
| Τρόπος λειτουργίας | SVA, συνήθως μαύρο, μεταδοτικό |
| Δάχος πλάκας | 00,50+0,50 mm |
| Διαβίβαση | 40,3% (τύπος) (με πολωτή) |
| Χρώμα υποστήριξης | 1.07Β 71%NTSC |
| Πηγή φωτός | Χωρίς B/L |
| Βάρος | 2.50Kgs (Τύπος.) |
| Σχεδιασμένο για | Ηλεκτρονικά τηλεοράματα |
| Ποσοστό καρέ | 120Hz |
| Πίνακα αφής | Χωρίς |
| Λεπτομέρειες D-IC | COF Ενσωματωμένα 12 πηγές + 16 τσιπ πύλης |
| Τύπος διεπαφής | V-by-One 16 λωρίδες, 97 πινάκια |
| Ηλεκτρική τροφοδοσία | 12.0V (τύπος.) |
| Περιβάλλον | Θερμοκρασία λειτουργίας: 0 ~ 50 °C · Θερμοκρασία αποθήκευσης: -20 ~ 65 °C |