2026-03-30
| Ετικέτα | Samsung |
| Πρότυπο P/N | Δελτίο ΕΚΑΧ, Δελτίο ΕΚΑΧ, Δελτίο ΕΚΑΧ |
| Διαγώνιο μέγεθος | 55 ίντσες. |
| Τύπος οθόνης | α-Si TFT-LCD, CELL, FOB |
| Απόφαση | 3840 ((RGB) × 2160, UHD 80PPI |
| Φόρμα pixel | Βόρεια λωρίδα RGB |
| Ενεργός χώρος | 1209.6 ((W) × 680,4 ((H) mm |
| Άνοιγμα κούτσουρου | - |
| Σχεδιασμός Dim. | 1220.1 ((W) × 690.65 ((H) × 1.3 ((D) mm |
| Θεραπεία | Αντιφως (Haze 2,3%), σκληρή επίστρωση (2H) |
| Φωτεινότητα | 0 cd/m2 |
| Αντιδιαστολή | 55001 (τύπος) (TM) |
| Δείτε την κατεύθυνση | Συμμετρία |
| Χρόνος απόκρισης | 6 (τύπος) (G έως G) |
| Γωνία θέασης | 89/89/89/89 (τύπος) |
| Τρόπος λειτουργίας | SVA, συνήθως μαύρο, μεταδοτικό |
| Δάχος πλάκας | 00,40+0,50 mm |
| Διαβίβαση | 40,9% (τύπος) (με πολωτήρα) |
| Χρώμα υποστήριξης | 1.07Β 99%sRGB |
| Πηγή φωτός | Χωρίς B/L |
| Βάρος | 2.33Kgs (Τύπος.) |
| Σχεδιασμένο για | Ηλεκτρονικά τηλεοράματα |
| Ποσοστό καρέ | 60 Hz |
| Πίνακα αφής | Χωρίς |
| Τύπος διεπαφής | V-by-One 8 λωρίδες, 51 πινάκια |
| Ηλεκτρική τροφοδοσία | 12.0V (τύπος.) |
| Περιβάλλον | Θερμοκρασία λειτουργίας: 0 ~ 50 °C · Θερμοκρασία αποθήκευσης: -20 ~ 60 °C |