2026-04-02
| Ετικέτα | Samsung |
| Πρότυπο P/N | Δελτίο ΕΚΑΧ, Δελτίο ΕΚΑΧ, Δελτίο ΕΚΑΧ |
| Διαγώνιο μέγεθος | 55 ίντσες. |
| Τύπος οθόνης | α-Si TFT-LCD, CELL, FOB |
| Απόφαση | 3840×2160 ((RGB), UHD 80PPI |
| Φόρμα pixel | Οριζόντια λωρίδα RGB |
| Ενεργός χώρος | 1209.6 ((W) × 680,4 ((H) mm |
| Άνοιγμα κούτσουρου | - |
| Μέγεθος περίγραμμα | 1223.6 ((W) × 697.1 ((H) × 1.3 ((D) mm |
| Επιφάνεια | Αντιφωτισμός (Haze 2%), σκληρή επικάλυψη (2H) |
| Φωτεινότητα | 0 cd/m2 |
| Αντιδιαστολή | 50001 (τύπος) (TM) |
| Γωνία θέασης | 89/89/89/89 (τύπος) |
| Τρόπος εμφάνισης | SVA, συνήθως μαύρο, μεταδοτικό |
| Καλύτερη θέα | Συμμετρία |
| Χρόνος απόκρισης | 8 (τύπος) (G έως G) |
| Βαθμός γυαλιού | 00,40+0,50 mm |
| Διαπερατότητα | 50,5% (τύπος) (με πολωτήρα) |
| Εμφάνιση χρωμάτων | 1.07Β 68% NTSC |
| Τύπος λαμπτήρα | Χωρίς B/L |
| Συχνότητα | 60 Hz |
| Εικόνα αφής | Χωρίς |
| Κύκλος ελέγχου οδηγού | COF Ενσωματωμένα 4 τσιπ πηγής |
| Βάρος του πάνελ | 2.33Kgs (Τύπος.) |
| Εφαρμογή | Ηλεκτρονικά τηλεοράματα |
| Διασύνδεση σήματος | V-by-One 8 λωρίδες, 51 πινάκια |
| Τεχνολογία | 12.0V (τύπος.) |
| Περιβάλλον | Θερμοκρασία λειτουργίας: 0 ~ 50 °C · Θερμοκρασία αποθήκευσης: -20 ~ 60 °C |