2026-04-07
| Ετικέτα | Samsung |
| Πρότυπο P/N | Δελτίο ΕΚΑΧ της 28ης Ιουλίου 2006. |
| Διαγώνιο μέγεθος | 55 ίντσες. |
| Τύπος οθόνης | α-Si TFT-LCD, CELL, FOB |
| Απόφαση | 3840×2160 ((RGB), UHD 80PPI |
| Φόρμα pixel | Οριζόντια λωρίδα RGB |
| Ενεργός χώρος | 1209.6 ((W) × 680,4 ((H) mm |
| Άνοιγμα κούτσουρου | - |
| Μέγεθος περίγραμμα | 1223.6 ((W) × 697.1 ((H) × 1.3 ((D) mm |
| Θεραπεία | Αντιφωτισμός (Haze 2,5%), σκληρή επικάλυψη (2H) |
| Φωτεινότητα | 0 cd/m2 |
| Αντιδιαστολή | 6000: 1 (τύπος) (TM) |
| Γωνία θέασης | 89/89/89/89 (τύπος) |
| Ανταπόκριση | 8 (τύπος) (G έως G) ms |
| Καλή θέα στο | Συμμετρία |
| Τρόπος εργασίας | SVA, συνήθως μαύρο, μεταδοτικό |
| Δάχος γυαλιού | 00,40+0,50 mm |
| Διαπερατότητα | 50,5% (τύπος) (με πολωτήρα) |
| Βαθμό χρώματος | 1.07Β 68% NTSC |
| Πίσω φωτισμός | Χωρίς B/L |
| Μάζα | 2.30Kgs (Τύπος.) |
| Χρησιμοποιείται για | Ηλεκτρονικά τηλεοράματα |
| Ταχύτητα ανανέωσης | 60 Hz |
| Εικόνα αφής | Χωρίς |
| Κατάλογος IC οδηγού | Ενσωματωμένα τσιπ COF 4 πηγής |
| Τύπος σήματος | V-by-One 8 λωρίδες, 51 πινάκια |
| Προμήθεια τάσης | 12.0V (τύπος.) |
| Μαξ. Αξιολόγηση | Θερμοκρασία αποθήκευσης: -20 ~ 65 °C Θερμοκρασία λειτουργίας: 0 ~ 50 °C |