2026-04-14
| Μάρκα | Samsung |
| Μοντέλο P/N | LTA550HJ17 |
| Διαγώνιο Μέγεθος | 55" |
| Τύπος Πάνελ | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Ανάλυση | 1920(RGB)×1080, FHD 40PPI |
| Μορφή Pixel | RGB Κάθετη Λωρίδα |
| Ενεργή Περιοχή | 1209.6(Π)×680.4(Υ) mm |
| Άνοιγμα Πλαισίου | 1217.6(Π)×688.4(Υ) mm |
| Μέγεθος Περιγράμματος | 1237.4(Π)×704.2(Υ)×27.9(Β) mm |
| Επιφάνεια | Αντιθαμβωτική (Ομίχλη 2.3%), Σκληρή επίστρωση (2H) |
| Φωτεινότητα | 350 cd/m² (Τυπ.) |
| Αναλογία Αντίθεσης | 5000:1 (Τυπ.) (TM) |
| Γωνία Θέασης | 89/89/89/89 (Τυπ.)(CR≥10) |
| Λειτουργία Οθόνης | S-PVA, Κανονικά Μαύρη, Διαπερατή |
| Καλύτερη Θέαση σε | Συμμετρία |
| Χρόνος Απόκρισης | 6 (Τυπ.)(G to G) |
| Χρώματα Οθόνης | 1.07B 72%NTSC |
| Τύπος Λάμπας | WLED, 35K ώρες, Χωρίς Οδηγό |
| Συχνότητα | 120Hz |
| Οθόνη Αφής | Χωρίς |
| Βάρος Πάνελ | 17./23.0Kgs (Τυπ./Μέγ.) |
| Εφαρμογή | Τηλεοράσεις |
| Διεπαφή Σήματος | LVDS (4 κανάλια, 10-bit), 102 ακροδέκτες |
| Τάση Εισόδου | 12.0V (Τυπ.) |
| Περιβάλλον | Θερμοκρασία Λειτουργίας: 0 ~ 50 °C ; Θερμοκρασία Αποθήκευσης: -20 ~ 60 °C |