2026-03-27
| Ετικέτα | Samsung |
| Πρότυπο P/N | Δελτίο ΕΚΑΧ, Δελτίο ΕΚΑΧ, Δελτίο ΕΚΑΧ |
| Διαγώνιο μέγεθος | 55 ίντσες. |
| Τύπος οθόνης | α-Si TFT-LCD, LCM |
| Απόφαση | 1920 ((RGB) × 1080, FHD 40PPI |
| Φόρμα pixel | Βόρεια λωρίδα RGB |
| Ενεργός χώρος | 1209.6 ((W) × 680,4 ((H) mm |
| Άνοιγμα κούτσουρου | - |
| Σύνοψη (mm) | 1247.6 × 719,9 (H × V × D) |
| Θεραπεία | Αντανάκλαση (Haze 0%), σκληρή επίστρωση (2H), αντανάκλαση 1,0% (μέγιστο.) |
| Φωτεινότητα | 450 cd/m2 (τύπος) |
| Αντιδιαστολή | 6000: 1 (τύπος) (TM) |
| Γωνία θέασης | 89/89/89/89 (τύπος) |
| Ανταπόκριση | 10 (τύπος) (Tr+Td) ms |
| Καλή θέα στο | Συμμετρία |
| Τρόπος εργασίας | S-PVA, συνήθως μαύρο, διαπεραστικό |
| Βαθμό χρώματος | 16.7M 79% NTSC |
| Πίσω φωτισμός | WLED, με LED Driver |
| Μάζα | 14.2/14.6Kgs (τύπος/μέγιστο.) |
| Χρησιμοποιείται για | Ηλεκτρονικά τηλεοράματα |
| Ταχύτητα ανανέωσης | 60 Hz |
| Εικόνα αφής | Χωρίς |
| Τύπος σήματος | LVDS (2 ch, 8-bit), 51 πινώνΣυνδετήρας |
| Προμήθεια τάσης | 12.0V (τύπος.) |
| Μαξ. Αξιολόγηση | Θερμοκρασία αποθήκευσης: -20 ~ 65 °C Θερμοκρασία λειτουργίας: 0 ~ 50 °C |